Sisu:

 1. Kes tähistab sünnipäeva? Kohandage plaanid vastavalt sünnipäevalapse vanusele ja eelistustele!
 2. Temaatilised sünnipäevapeod - mitte ainult lastele
 3. Valige sünnipäevapeo aeg ja koht - ärge unustage kutseid!
 4. Sünnipäeva dekoratsioonid - looge tähistamiseks atmosfäär
 5. Sünnipäevalaua kaunistamine - laudlinad, salvrätikud ja nõud
 6. Planeerige sünnipäevamenüü - soojad toidud, suupisted ja joogid
 7. Magusate ja soolaste sünnipäevasuupistete ideed
 8. Pidage torti meeles!

Sünnipäevapidu on sünnipäevalapsele olulise päeva tähistamiseks suurepärane võimalus. Hästi kavandatud sünnipäevapidu võib hõlmata mitte ainult atraktiivseid dekoratsioone ja maitsvaid suupisteid, vaid ka mitmeid sünnipäevalapse iseloomu ning vanusega sobivaid mänge ja tegevusi. Pidage meeles, et eduka peo võtmeks on sünnipäevalapse eelistustega arvestamine ja iga ürituse elemendi tema järgi kohandamine. Alustame?

Kes tähistab sünnipäeva? Kohandage plaanid vastavalt sünnipäevalapse vanusele ja eelistustele!

Sünnipäevapeo planeerimisel on väga oluline arvestada sünnipäevalapse vanuse ja huvidega. Lastele sobivad ideaalselt nende lemmikmuinasjuttude tegelastega temaatilised peod, samas kui teismelised võivad klubi- või spordistiilis pidusid eelistada. Täiskasvanutele võite korraldada elegantse toitlustuse ja nende maitsele vastava muusikaga peo.

Ärge unustage plaane juubilari isiksusele, samuti tema huvidele ja hobidele vastavalt kohandada.

Temaatilised sünnipäevapeod – mitte ainult lastele

Temaatilised sünnipäevapeod on, osalejate vanusest olenemata, tähistamise mitmekesisemaks muutmise suurepäraks võimaluseks. Tutvuge laste, teismeliste ja täiskasvanute sünnipäevapidude kõige populaarsemate teemadega ning soovitud atmosfääri loomist võimaldavate elementidega.

Teemad laste temaatilistele pidudele:

 • Piraadid: aarete, kaartide ja piraadilaevadega dekoratsioonid, mängud ning aardejaht.
 • Printsessid: muinasjutudekoratsioonid, printsesside kostüümid, kroonid ja võlukepid, sünnipäevatroon sünnipäevalapsele.
 • Superkangelased: tuntud superkangelaste motiividega dekoratsioonid, kostüümid, julguse ja osavuse mängud.
 • Kosmos: tähtede ja planeetidega dekoratsioonid, teemakohased suupisted, harivad mängud ja viktoriinid kosmose kohta.
 • Dinosaurused: eelajaloolise teemaga dekoratsioonid, fossiilide otsimine, dinosauruste teemalised õppemängud.

Teismeliste teemapidude juhtmotiivid:

 • Hollywood: punane vaip, paparazzi-stiilis pildistamine, filmidekoratsioonid, viktoriinid filmide kohta.
 • Retro: valitud kümnendi muusika ja kostüümid, tantsuvõistlused, retro mängud ning tegevused.
 • Sport: lemmikspordi teemalised dekoratsioonid, miniturniirid, spordivõistlused.
 • Muusika: karaoke, tantsuvõistlused, lemmikbändide või -muusikastiilidega seotud dekoratsioonid.
 • Reisimine: erinevate riikidega seotud dekoratsioonid, teemanurgad, geograafiaalased viktoriinid ja mängud.

Juhtmotiivid täiskasvanute teemapidudele:

 • Vein ja juust: veinidegustatsioonid, elegantsed suupisted, veini- ja juustu tutvustused.
 • Muretu lapsepõlv: lapsepõlve stiliseeringute taaselustamine, nooruspõlve fotod, noorusaastate muusika, temaatilised viktoriinid.
 • Maskiball, salapärased dekoratsioonid, parima maski konkurss.
 • Kulinaarne teekond: maailma eri paigust pärit roogade degusteerimine, temaatilised toiduvalmistamise õpitoad.
 • Vintage-stiil: retrodekoratsioonid, möödunud aastate muusika, stiilikonkursid.

Valige sünnipäevapeo aeg ja koht – ärge unustage kutseid!

Aega ja peokohta planeerides veenduge, et see sobiks kõigile külalistele. Arvestage sündmuskoha ligipääsetavusega (eriti kui külaliste hulgas on puuetega inimesi, eakaid või väikeste lastega vanemaid), lihtne juurdesõit, parkimine ja keskkonnahutus. Sündmuskohas peaks kavandatud tegevuste liiki (nt  peojuhtidega tantsud, mängud) arvesse võttes piisavalt ruumi olema.

Pidage meeles ka kutseid, mis peaksid kogu vajalikku teavet sisaldama ja olema aegsasti välja saadetud. Kutsed võivad kajastada ürituse juhtmotiivi, mis lisab sündmusele põnevust ja ootusärevust. Suuremate sünnipäevapidude puhul, kuhu kutsute laiema sõpruskonna, võite paluda peol osalemise kinnitust, mis võimaldab teil selleks veelgi paremini valmistuda.

Sünnipäeva dekoratsioonid – looge tähistamiseks atmosfäär

Asjakohaselt valitud dekoratsioonid võimaldab teil mis tahes interjööri kaunistada ja isikupärastada nii, et kellelgi ei ole sünnipäeva pidustuste põhjuses kahtlust.

Kuidas sünnipäevapeo dekoratsioone valida ja sobitada? Saate panustada universaalsetele kaunistustele, näiteks meeleolukatele küünaldele, laternatele ja ilulampidele ning LED-tulede kettidele. Hea mõte oleks paigutada ruumi vaasid, kuhu saab lõikelilli, dekoratiivseid oksi või moodsaid kunsttaimi panna.

Dekoratsioonide komplekteerimisel jälgige värvide ühtivust. Kõige kindlamaks variandiks on valida kogu peole sünnipäevalapse lemmikvärvi või peo teemaga seotud konkreetne värvistik.

Sünnipäevapeo lille- ja valguskaunistuste tüüpiliseks täienduseks on õhupallid, serpentiinid ja vanikud. Isikupärastatud bännerid või plakatid sünnipäevasoovidega on suurepärane võimalus sisekujundusele isikupära lisada.

Sünnipäevalaua kaunistamine – laudlinad, salvrätikud ja nõud

Sünnipäevapeo laua kaunistamine on kunst, mis nõuab mitme olulise elemendi arvestamist. Võtmetähtsusega on lauakaunistuste peo üldise teemaga ja sünnipäevalapse eelistustega sobitamine. Laudlinad, salvrätikud ja nõud peaksid külalisi võluva ning pidustuseks kohast atmosfääri loova ühtse komplekti moodustama.

 • Laudlinad ja salvrätikud – laudlinu ja salvrätikuid valides ärge unustage nende värvide sobivust ülejäänud dekoratsioonidega. Võite valida elegantsed kangad või lõbusad mustrid. Viimased sobivad suurepäraselt laste- ja teemapidudele.
 • Taldrikud, kausid ja vaagnad – pange taldrikutele ja kaussidele, on praktilised, kuid ka visuaalselt atraktiivsed. Võite valida klassikalisi ühevärvilisi või värvilisemaid ja mustrilisi mudeleid, eriti kui need ürituse teemaga sobivad.
 • Klaasid, kruusid ja pokaalid – kohandage klaasid, tassid ja pokaalid vastavalt serveeritavatele jookidele. Täiskasvanute elegantsete pidude puhul on soovitatav valida klaasist klaasid, samas kui lastepidude puhul on praktilised käepärased, mugavate sangadega kruusid.

Laste pidudel on keraamiliste ja klaasist nõude alternatiiviks värvilisest plastist nõud, eelistatavalt korduvkasutatavad, mis on täiesti ohutud ning kooskõlas keskkonnasõbralike suundumustega. Valige nõud, mida saab kasutada ka pikniku või suvise aiapeo puhul.

Planeerige sünnipäevamenüü – soojad toidud, suupisted ja joogid

Hea toit on iga sünnipäevapeo oluline osa. Menüü peaks olema kohandatud vastavalt sünnipäevalapse vanusele ja külaliste eelistustele. Lastele sobivad ideaalselt lihtsad ja värvilised suupisted (nt kõrsikud, magusad kummikommid, puuviljavardad, pannkoogid), samas kui täiskasvanutele võivad meeldida hõrgumad maitsed (nt erinevate juustude ning singitoodetega külmvaagnad).

Sünnipäevamenüü koostamisel tasub hoolitseda mitmekesisuse eest, pakkudes nii sooja toitu kui ka külmi suupisteid ning laia joogivalikut. Ärge unustage arvesse võtta ka oma külaliste toiduallergiaid ja toitumiseelistusi.

Magusate ja soolaste sünnipäevasuupistete ideed

Sünnipäevapeol on tõeliseks menukiks nn monoportsjonid, st magusate ja soolaste suupistete üksikportsjonid. Mis need olla võiks?

Siin on mõned ideed sünnipäevapeo magusateks ja soolasteks suupisteteks:

 • Minipitsad – väikesed, käepärased ja erinevate lisanditega valmistatavad.
 • Võileivad või lõherullid – elegantsed ja lihtsalt valmistatavad, ideaalsed täiskasvanute sünnipäevadeks.
 • Juustu-viinamarja tikud – lihtne valmistada, kuid samas väga efektsed.
 • Puuviljad šokolaadis – magus suupiste, mis on alati väga populaarne (lisaatraktsiooniks on šokolaadipurskkaev, mida külalised saavad vabalt kasutada).
 • Mureküpsised (eri liiki küpsiste kandik) – magus suupiste, mis meeldib igale külalisele.
 • Miniröstsaiad singi ja juustuga – toitev suupiste, mida saate serveerida lapse või teismelise sünnipäevapeol.
 • Muffinid – magus klassika, lihtsalt valmistatavad, mugavas koogivormis serveeritavad ja igale peole sobivad.
 • Nachod guacamolega – ideaalsed mehhiko maitsete austajatele.
 • Minisalatid – tassides, lihtsalt söödavad ja visuaalselt atraktiivsed.

Pidage torti meeles!

Tort on enamiku sünnipäevapidude kõige tähtsam element. Võite valida klassikalise koore ja puuviljadega või elegantse šokolaaditordi. Huvitavaks alternatiiviks traditsioonilistele tortidele võib olla kerge beseekook, aromaatne küpsekook, jäätisetort või üksikutest muffinitest valmistatud torn. Ärge unustage tordi isikupärastamist, näiteks sünnipäevalapse nime või temaatilise kaunistuse lisamise läbi. Küünlad? Ka need ei tohiks puududa! Kui soovite suurejoonelist efekti – kaunistage tort ilutulestikuga.

Pidage meeles, et Pepco pakub taskukohaste ja atraktiivsete artiklite ideid, mis aitavad igale sünnipäevapeole ideaalse atmosfääri luua.