Minu kauplus
LOADER

PEPCO märgid

ORGANIC COTTON

PEPCO puuvillaste riiete valikus on eraldi kollektsioon, millele on lisatud märge ORGAANILINE PUUVILL. See viitab konkreetsetele, orgaanilisest puuvillast valmistatud toodetele. Meie kasutatav orgaaniline puuvill on ökoloogiliselt kasvatatud ja käsitsi korjatud. Istandustes kasutatakse looduslikke taimekaitsevahendeid, et puuvill oleks pestitsiidivaba. Sellise puuvilla tootmisega järgime me jätkusuutliku arengu põhimõtteid.

RECYCLED POLYESTER

See PEPCO märk garanteerib, et toode on valmistatud osaliselt või täielikult ümbertöödeldud polüestrist. Ümbertöödeldud plastikut kasutades toetame jätkusuutlikku arengut.

Sertifikaadid

OEKO – TEX

OEKO-TEX® Standard 100 on maailma juhtiv sõltumatu tekstiiltoodete ohutusmärk. Selle puhul kontrollitakse toote kõiki elemente, et need ei sisaldaks kahjulikke kemikaale – alates kangast kuni pealetrükkide, nööpide, tõmblukkude, siltide ja muude dekoratiivsete elementideni.

OEKO-TEX® MADE in GREEN on kombinatsioon OEKO-TEX® Standard 100 sertifikaadist, mis kinnitab toote keemilist ohutust, ja OEKO-TEX STeP sertifikaadist, mis kontrollib ja kinnitab lisaks, et toode on valmistatud keskkonnasõbralikult ega põhjusta sotsiaalseid probleeme.

Loe sertifikaadi kohta lähemalt

GOTS (Global Organic Textile Standard)

See sertifikaat hõlmab kõiki orgaaniliste tekstiilide tootmise etappe. Standard määratleb piirangud lõnga ja tootmisprotsessis kasutatavate kemikaalide päritolule ning hõlmab sotsiaalsete ja keskkonnaga seotud standardite kontrollimist.

Loe sertifikaadi kohta lähemalt

ORGANIC CONTENT STANDARD

Organic 100 ja Organic Blend Content Standard on rahvusvahelised standardid, millele tuginedes kontrollitakse toote orgaaniliste kiudude sisaldust. Nende abil kontrollitakse kõiki tooraine hankimise ja töötlemise etappe.

Organic 100 Claim standard antakse toodetele, mis sisaldavad vähemalt 95% orgaanilist puuvilla.

Organic Blended Claim standardit saab aga määrata toodetele, mis sisaldavad vähemalt 5% orgaanilist puuvilla.

Loe sertifikaadi kohta lähemalt

GLOBAL RECYCLED STANDARD

Rahvusvaheline standard, mis seab nõuded ümbertöödeldud kiududele. See tagab kontrolli kogu tootmisahela üle, minimeerides kasutatavate kemikaalide negatiivset mõju keskkonnale ning austades inimõigusi seoses töötingimuste ja -tasudega.

Selle standardiga märgistatud tooted peavad sisaldama vähemalt 50% taaskasutatud materjali.

Loe sertifikaadi kohta lähemalt

RECYCLED CLAIM STANDARD

Nendele standarditele tuginedes kontrollitakse ümbertöödeldud kiudude sisaldust tootes. Sertifikaadi annab sõltumatu asutus tootjatele, kelle tooted sisaldavad vähemalt 5% ümbertöödeldud kiudusid.

Recycled Claim Standard 100 lisatakse tootele, kui see sisaldab vähemalt 95% ümbertöödeldud materjale.

Kui ümbertöödeldud materjali sisaldus on väiksem kui 95%, siis võib tootele anda sertifikaadi Recycled Claim Standard Blended.

Loe sertifikaadi kohta lähemalt

VEGAN ja VEGETARIAN

Need sertifikaadid hõlmavad toidu-, tööstus- ja kosmeetikatooted. Need tõestavad, et tooted ei sisalda loomset päritolu koostisosi.

Vegan – üheski tootmisetapis ei ole kasutatud loomset toorainet. Need tooted ei sisalda loomseid saadusi.

Vegetarian – üheski tootmisetapis ei ole kasutatud loomset toorainet, kuid tooted võivad sisaldada loomseid saadusi, nt. siid, mesi, piim või munatooted (välja arvatud puurikanade munad).

Loe sertifikaadi kohta lähemalt

INTERTEK

Sõltumatute katselaborite, sh Interteki poolt välja antav rahvusvaheline kvaliteedimärk, mis kinnitab, et toode vastab Euroopa ohutusstandarditele, samuti kvaliteedi ja toimivuse nõuetele.

Interteki katselaborid kontrollivad enne kvaliteedimärgi andmist põhjalikult toodete ohutust, vastupidavust, funktsionaalsust, tugevust ja kasutatavust. Kontroll hõlmab ka toodete inspekteerimist tootmisprotsessi ajal.

Loe sertifikaadi kohta lähemalt

TÜV Rheinland CERTIFIED

Need on rahvusvahelised kvaliteedimärgid, mille on välja andnud sõltumatu sertifitseerimisasutus TÜV Rheinland. See kvaliteedimärk kinnitab, et antud toode on läbinud testimis- ja sertifitseerimisprotsessi ning vastab Euroopa ohutusstandarditele, samuti toote kvaliteedi- ja toimivusnõuetele.

TÜV Rheinlandi üksus kontrollib enne kvaliteedimärgi andmist põhjalikult toodete ohutust, funktsionaalsust, vastupidavust ja kasutatavust. Kontroll hõlmab ka toodete inspekteerimist tootmisprotsessi ajal.

Loe sertifikaadi kohta lähemalt