Sisu:

 1. Kust pärineb jõulupuu ehtimise traditsioon?
 2. Milline puu valida?
 3. Kuidas jõulupuud ehtida ja milliseid kuuseehteid valida?
 4. Milliseid kuuseehteid valida?
 5. Millises järjekorras kuuseehteid riputada?
 6. Kõige moodsamad jõulupuu kaunistamise trendid aastaks 2023/2024
 7. Kuidas jõulupuu kaasaegselt ehtida
 8. Kuidas ehtida muinasjutulises stiilis jõulupuu?
 9. Kuidas ehtida väikest jõulupuud? Panustage pitsilistele kuuseehetele
 10. Kuidas ehtida jõulupuu klassikalistes interjöörides? Valige punane!
 11. Milline on jõulupuu ehtimise optimaalne järjekord?
 12. Millised jõulupuu tuled valida?
 13. Mitu tuld jõulupuu kõrgusele valida?
 14. Millal jõulupuud ehtida?
 15. Kuidas hea hinnaga parimad jõulupuu kaunistused valida?

Jõulupuu ehtimine on üks ilusamaid jõulutraditsioone. Eriti liigutav on see siis, kui kaasatud on kogu pere ning jõulukuulid ja kuuseehted kanduvad põlvest põlve edasi.

Kahjuks lähevad jõulupuu õrnad kaunistused mõnikord katki ja küünalde varusid tuleb täiendada. Õnneks saab Pepco-s jõulupuule soodsate hindadega ilusaid kuuseehteid osta. Mitte ainult neisse kodudesse, kus neid nappima hakkab, vaid ka nendesse, kus jõulupuu ehtimise traditsioon alles algust leiab.

Kust pärineb jõulupuu ehtimise traditsioon?

Olete te vahel mõelnud, miks me jõulupuud ehime? See ei ole sugugi sadu aastaid tuntud tava, vaid traditsioon, mis jõudis meie maadele 18. ja 19. sajandi vahetusel Saksamaalt. Alguses kaunistati puid ainult linnades, kuid hiljem riputati ka talumajades männi-, kuuse- või kuuseoksad lakke ja kaunistati rahvapäraste ehetega. Kuna jõulupuu ehtimise komme pärineb paganlikest rituaalidest, ei leidnud see kirikuvõimude seas kiiresti poolehoidu. Tänapäeval on aga raske jõule ilma selleta ette kujutada.

Milline puu valida?

Poolas on jõulupuu ehtimise traditsioon seotud elu taassündi sümboliseerivate okaspuude kaunistamisega.  Just seetõttu on kuused, nulud ja männid parim valik. Samuti tuleb otsustada, kas tegemist peaks olema loodusliku või kunstliku jõulupuuga.

 • Looduslik jõulupuu – roheline ja lõhnav. Seostub metsaga. Ostes potis, võite selle hiljem mulda istutada või seda rõdul lillepotis kasvatada.
 • Kunstlik jõulupuu – valmistatud peamiselt plastikust. Võib muljetavaldav välja näha ja on aastakümneid kasutatav. Kahjuks on selle lagunemisprotsess väga pikk, kuid selle eest võib igal aastal teid teenida.

Olenemata sellest, kas valite loodusliku või kunstliku jõulupuu, panustage selle asjakohasele kaunistamisele. Soovitame, kuidas kaunistada oma jõulupuu nii, et see näeks efektne välja ja teie interjööri pühademeeleolu tooks.

Kuidas jõulupuud ehtida ja milliseid kuuseehteid valida?

Jõulupuu ehtimine on üks jõulupühadeks ettevalmistuste kõige meeldivamaid osi . See on aeg, mil kogu pere, jõulupuu ilusate kaunistustega ehtimiseks, selle ümber koguneb. Aga kuidas ehtida oma jõulupuu nii, et see stiilne ja elegantne välja näeks? Milliseid kuuseehteid valida?

Kuidas kaunistada jõulupuu moodsalt?

Käesolevast artiklist leiate jõulupuu ehtimise kohta kogu vajaliku teabe. Juhendame teid, kuidas õigeid kuuseehteid valida, millises järjekorras neid üles riputada ja kuidas ainulaadne kujundus luua. Tutvustame ka kõige moodsamaid jõulupuu kaunistamise trende aastaks 2023.

Milliseid kuuseehteid valida?

Jõulupuu kaunistusi valides on soovitatav järgida oma stiili ja maitset. Kui teile meeldib klassika, siis valige traditsioonilised punast, kuldset ja rohelist värvi jõulukuulid. Võite lisada ka mõned puidust või õlgedest kaunistused, et jõulupuu looduslähedust rõhutada.

Kui soovite, et teie jõulupuu näeks originaalsem välja, valige ebatavaliste vormide ja värvidega kaunistused. Võite otsustada ka läbiva teema suhtes, näiteks jõulupuu skandinaavia, rustikaalses või glamuurses stiilis.

Millises järjekorras kuuseehteid riputada?

Jõulupuu ehtimist on kõige parem alustada tulede ülesriputamisest. See muudab teised kaunistused nähtavamaks. Seejärel võite riputada kõige suuremad kuulid ja lõpuks väiksemad ning õrnemad. Samuti tasub meeles pidada, et kuuseehted riputatakse üle jõulupuu ühtlaselt. Vältige kõigi kuuseehete ühte kohta riputamist.

Kõige moodsamad jõulupuu kaunistamise trendid aastaks 2023/2024

Otsite jõulupuu moodsalt ehtimise ideid? Või unistate kõigis vikerkaarevärvides klassikaliste kuulidega jõulupuust? Tutvuge meie jõulupuu inspiratsioonidega!

Sel aastal valitsevad ühevärvilised jõulupuud, st ühevärviliste kuulidega kaunistatud puud. Moodsaimad värvid on valge, kuldne ja hõbedane.

Moodne ühevärviline valge ja puidust jõulupuu kaunistus, mida osta Pepcost

Populaarsed on ka puidust, õlgedest või männikäbidega kaunistustega ehitud jõulupuud. Ka klassikalised punast ja kuldset värvi jõulupuud ei lähe moest.

Kuidas jõulupuu kaasaegselt ehtida

Tänapäeval valitseb paljudes interjöörides minimalism ning lihtsad ja ajatud jõuluehted, mis sobivad ideaalselt praktiliselt igasse interjööri – sealhulgas Poolas erakordselt populaarsesse skandinaavia kujundusse. Seega ei puudu Pepco-s minimalistliku jõulupuuga suurepäraselt sobivad kuulid, ripatsid ja tuled. Kuuseehete seas ei ole mitte ainult ümmargused kuulid, vaid ka linnud, lootoslilled, teemantidega jääpurikad ja mitmevärvilised jõulutuled.

Askeetlikes interjöörides domineerivad sageli heledad värvid – eesotsas valgega. Kuidas ehtida valge jõulupuu või kuidas ehtida jõulupuu sellisesse ruumi sobivalt valgeks? See on lihtne: valige ainult valgeid ja võimalusel hõbedasi kuuseehteid. Samuti võite puu oksad lumepihustiga üle pihustada.

Kuidas ehtida muinasjutulises stiilis jõulupuu?

Maailma on vallutanud ükssarviku motiiv. Ja see ei puuduta ainult laste maailma. Ka täiskasvanud on müütilistesse sarvedega ponidesse armunud. Ükssarvikutega vidinate, rõivaste ja kodukaunistuste populaarsus on toonud need ka jõuluehete sekka. Pepcos ostate valgete või roosade tiibadega peeneid, ükssarvikuga jõulukuule. Neid saab täiendada sama kaunite südamekujuliste, põhjapõtradega, lumehelvestega ripatsite, sädelusega ülepuistatud kuulide ja pitsiliste kuuseehete komplektidega. Mõned neist on rikastatud roosa pärlitega kaunistustega.

Disney Miki Hiire stiilis jõulukuusekaunistused Pepcost

Kuidas ehtida väikest jõulupuud? Panustage pitsilistele kuuseehetele

Pitsilised jõuluehted võivad rippuda elegantsete kuld- ja hõbedaste kõrval, kuid neid valivad eelkõige minimalismi austajad. Need peened kuuseehted näevad isegi kõige väiksematel puudel suurepärased välja. Pepco-s leiate pitsilised ümmargused kuulid, õrnad tähed ja õhulised inglid. Need on imekaunid pisiasjad, mis lummavad kõiki teie jõulukülalisi.

Kuidas ehtida jõulupuu klassikalistes interjöörides? Valige punane!

Klassikaliselt punane jõulupuu võlub isegi traditsiooniliste interjööride austajaid. Nii tugevalt ei seostu pühade ajaga ükski teine värv. Pepco on ette valmistanud kollektsiooni laua, kamina või akna kaunistamiseks sobivaid pühadeehteid, seega heitke pilk kauplusesse ja valige endale jõuluehe: lumepall, jõuluhaldjas, kingisokk või mõni muu rõõmsavärviline ning traditsiooniliselt jõululise kujuga LED-dekoratsioon. Punast värvi kuuseehete hulka kuuluvad ka põhjapõdra, tähtede kujulised ripatsid ja imekaunite rosettidega kuulid.

Milline on jõulupuu ehtimise optimaalne järjekord?

Jõulupuu kuldse, hõbedase ja valge kaunistusega.

Jõulupuu ehtimisel tasub olla mõõdukas. Te ju ei taha, et jõulupuu oleks ehetega ülekoormatud. Kas te teate, milline on parim jõulupuu ehtimise järjekord? Kui see seisab juba kindlalt selle jaoks määratud kohas, võite alustada jõulupuu tuledega kaunistamist. See võimaldab teil tulede kette enne kuulide ja muude kuuseehete ülesriputamist ühtlaselt jaotada ning neid stabiilselt kinnitada. Suurimad kaunistused tuleb riputada jõulupuu madalamatele okstele, väiksemad kaunistused kõrgematele okstele. Jõulupuu tippu võib asetada tähe, tipunõela või muu dekoratiivse elemendi.

Loomulikult võite järjekorda muuta, kuid tulede lisamine kõige lõpus on üsna riskantne – siis on lihtne klaasist kaunistustele pihta saada ja neid purustada.

Pepco infograafika Millises järjekorras jõulupuud kaunistada?

Millised jõulupuu tuled valida?

Jõulupuu tulede valikul tasub arvestada järgmiste teguritega:

 • Värv: jõulupuu tuled on saadaval paljudes erinevates värvides, alates klassikalistest ja soojadest valgetest kuni värvilisemate värvideni, nagu punane, roheline, sinine või kollane. Valige teie sisekujunduse ja jõulupuuga kõige paremini sobiv tulede värv.
 • Valgustuse tüüp: võib olla traditsiooniline või LED. LED-tuled on energiasäästlikumad ja vastupidavamad kui traditsioonilised tuled.
 • Keti pikkus: valgusketi pikkus peaks olema kohandatud jõulupuu kõrgusele. 180 cm kõrguse jõulupuu puhul piisab umbes 5 meetri pikkusest valgusketist.
 • Tulede arv: tulede arv sõltub teie eelistustest. Kui soovite, et jõulupuu oleks tugevalt valgustatud, valige rohkemate tuledega kett. Kui te aga eelistate peenemat tulemust, valige vähemate tuledega kett.

Mitu tuld jõulupuu kõrgusele valida?

Eeldatakse, et jõulupuu kõrguse iga meetri kohta tuleks kasutada umbes 300 valgustit. See tähendab, et 180 cm kõrguse jõulupuu jaoks on vaja umbes 540 valgustit.

Kui teil on 180 cm kõrgune jõulupuu, võite valida 540 tulega 5 meetri pikkuse LED-valguketi. Selline valguskett on jõulupuu hästi valgustamiseks ja pühademeeleolu loomiseks piisav.

Millal jõulupuud ehtida?

Traditsiooni kohaselt võib jõulupuud ehtida alles jõululaupäeval, kuid paljude inimeste jaoks on see päev hõivatud kohustuste ja jõulutoitude valmistamisega. Soovi korral võite jõulupuu ehtimisega tegeleda ka eelmisel päeval. Tegelikult ei ole jõulupuu ehtimise aja kohta mingit reeglit – see on meeldiv jõulutraditsioon, mitte kohustus, mis tuleb konkreetseks tähtajaks ära teha.

Erakordselt kaunis on kogu perega jõulupuu ehtimise traditsioon – see on aeg, mida kuuse okstele kiirustamata armastatud kuuseehteid riputades saab koos veeta.

Kaunistused jõulupuul: kujukesed, tähed ja ripatsid

Kuidas hea hinnaga parimad jõulupuu kaunistused valida?

Jõuluvärvide, kujundite ja mustrite hullus või üks domineeriv värv ja teema? Arvamused selles küsimuses jagunevad: mõned eelistavad rikkalikkust tulvil võluvat segadust, teised pigem rahulikku ja korrastatud kompositsiooni. Pepco kindla värvivõtme järgi koostatud kuuseehete valmiskomplektid meeldivad kõigile. Seda seetõttu, et need võivad olla nii juhtmotiiviks kui jõulupuu mitmekesisemate kaunistuste täienduseks.

 • Pepco jõulukuuseehete komplektid – üksikute kuulide ja ripatsite valimise asemel võite otsustada komplekti ostmise kasuks. Pepco kuuseehete valmiskomplektid on komponeeritud kindla värvivõtme järgi. Need ehivad suurepäraselt iga jõulupuu ja ei maksa palju!
 • Soovi korral ostke üksikuid kuule ja muid kuuseehteid – Pepco-s ootab teid tohutult võimalusi ning lai valik paljudes erinevates värvides ja stiilides kuuseehteid. Leiate meie juures glamuurses esteetikas ripatseid – näiteks lumehelbe või jääpurika kujul. Pakume ka maalähedasi kuuseehteid – näiteks puidust põhjapõtru ja habemega tonte. Meie juures ei puudu ka sädeluse, sametised ja tugevate värvidega moodsaimad kuulid.

Ei tea, mida valida? Kogu meie jõuluehete valikuga tutvumiseks astuge läbi oma Pepco kauplusest ja valige teile kõige rohkem rõõmu pakkuvad kaunistused. Soovime teile ilusaid, perekondlikke hetki kaunilt ehitud jõulupuu juures!