Sisu:

  1. Milline kingitus lapse esimeseks sünnipäevaks valida?
  2. Kingitus aastaseks sünnipäevaks pole aga veel kõik, mida tasub meeles pidada

Lapse esimene aasta on eriline sündmus, mida kõige sagedamini tähistatakse just pereringis. Lapse esimene sünnipäev nõuab sobivalt valitud kingitust, mis võib olla praktilise iseloomuga või tüüpiline mälestusese. Kui te üheaastase sünnipäeva õnnestunud kingituse ostmiseks inspiratsiooni otsite, siis olete õiges kohas! 

Milline kingitus lapse esimeseks sünnipäevaks valida?

Üheaastase sünnipäeva kingitused võib jagada mitmesse kategooriasse, neist tasub välja tuua praktilised, mängulised ja mälestuskingitused. Kõigepealt tasub kaaluda, kui suure eelarve saate kingituseks eraldada ja millist tüüpi kingitus kõige paremini sobib. 

Väikelapse vanemad hindavad väga kõrgelt praktilisi kingitusi – väikese lapsega kaasneb nii palju uusi vajadusi ja väljakutseid. Kui teile meeldib kinkida igapäevaelus tõesti ära kuluvaid meeneid, valige üheaastaseks sünnipäevaks praktiline kingitus. Siin on mõned näited:

  • Tekk, pudeliga toitmise komplekt, beebinõud – need on suurepärased kingitused ja praktilised beebitarvikud, mis ei maksa ka palju. Pepco pakkumises leiate need suurepärase hinnaga. 
  • Riided – väikelapse riidekapis ei ole neid kunagi liiga palju. Igaüks, kellel on üheaastase lapsega tegemist olnud, teab suurepäraselt, kui sageli väikelaps ümberriietamist vajab. Uued püksid, kampsun või särkide komplekt on asjad, mis kindlasti kuluvad ära. Pidage meeles üheaastasele lapsele riideid väikese varuga osta. Muidugi ootab nende lai valik teid meie sortimendis.
  • Beebitoa sisustus – kui te teate, mida väikelapse toas veel napib, võib sünnipäevakingituseks saada just see element. Imearmas öölamp, karussell võrevoodi kohale või pehme mänguvaip on kõik esimese sünnipäeva kingituseks edukalt ostetavad esemed.

Mängulised kingitused on täiesti erinev rühm tooteid, mis pakuvad lapsele kindlasti rõõmu, äratavad huvi maailma vastu ja tagavad meelelahutuse. Kui teile meeldivad just sellised kingitused, siis kaaluge järgnevate ostmist:

  • Sensoorsed mänguasjad – ehk sellised, mis lapse meeli (eelkõige kompimismeelt, aga ka kuulmist ja nägemist) mõjutades temas uudishimu äratavad. Müügil on palju sensoorseid tahvleid ja matte, samuti seda tüüpi väiksemaid mänguasju. 
  • Õppemänguasjad – see võib olla mis tahes tüüpi sorteerija, aga ka spetsiaalne õppetahvel või muud tüüpi mänguasi, mis stimuleerib loovust, lapse käelisi oskusi ja lapse arengule soodsat mõju avaldab. 
  • Kaisulelud – ehk põhilised, aga väga armastatud beebimänguasjad. Kaisulelust võib kiiresti saada lapse lemmikese, mida väikelaps unekaissu ja kõikjale kaasa tahab võtta. Pepcost leiate laia valiku kaisulelusid ja sarnaseid pehmeid mänguasju ning seda väga hea hinnaga. 

Pepco infograafika selle kohta, mis aastastele lastele meeldib

Mälestuskingitused ei ole tüüpilised mänguasjad või igapäevaseks kasutamiseks mõeldud esemed, vaid neil võib olla tüüpiline sentimentaalne ja mälestuslik väärtus. Selline sünnipäevakingitus ei ole väikelapsele või tema vanematele otseselt vajalik, kuid võib tulevikus väga väärtuslikuks mälestuseks osutuda. Kui teile meeldib just selliseid kingitusi teha, siis võiksite kaaluda järgnevat:

  • Album, fotoraamat või pildiraam väikelapse fotoga – seda tüüpi kingitust hindab laps tõenäoliselt alles pikema aja möödudes. Siiski on see väga kena perekondlik mälestis. 
  • Isikupärastatud kingitus – näiteks graveeringu või trükisega. Aastaseks sünnipäevaks ostetakse sageli väikeseid lusikaid, millele on graveeritud lapse nimi ja sünniaeg. Populaarsed on ka laste isikupärastatud ehted. 

Ükskõik, millise kingituse kasuks aastaseks sünnipäevaks otsustate, pidage meeles, et alati võib selles suhtes lapse vanematega kokku leppida. Võib-olla annavad nad teile kingi suhtes mõned lisaideed. 

Kingitus aastaseks sünnipäevaks pole aga veel kõik, mida tasub meeles pidada

Üheaastane poiss hoiab oma sünnipäeval käes šokolaaditordi lõiku

On teil huvitav kingitus lapse esimeseks sünnipäevaks juba välja valitud? Suurepärane! Nüüd on aeg valida sellele sobiv pakend, ning samuti… asjakohane kaart! 

Ärge unustage valida õnnitluskaarti oma üheaastase sünnipäeva puhul. Võite valida, kas osta juba trükitud õnnesoovidega või täiendamist vajav. Sünnipäevakaart on suurepärane mälestusese. Ärge loobuge selle andmisest, kui te lapsele just raha ei kingi – kaart ei ole pangatähtede pakend, vaid meenedetail, millest võib teie lapsele kaunis mälestusese saada. 

Parim on osta sünnipäevakingituse pakend alles pärast seda, kui olete kingituse välja valinud, sest siis on kindlalt teada, kui palju kinkepaberit vajate või kui suurt kinkekotti valida. Värviline paber, kingikotid, rosetid ja paelad – kõike selle leiate Pepco kaupluses! Pakume kingituste pakkimismaterjale väga taskukohaste hindadega, sest kõige tähtsam on kingitus ise ja sündmus, mida tähistate.