Sisu:

  1. Kaunistage kevadeks oma kodu - kooskõlas trendidega
  2. Kevadises stiilis tekstiilkaunistused - laudlinad, linikud ja lauamatid
  3. Rohelus kevadistes interjöörides - taimed pottides ja lilled vaasides
  4. Küünlad, difuusorid ja makramee - kaunistused kevadversioonis

Kevad on aeg, mil loodus ärkab ja inspireerib meid muutusi tegema oma kohalikus keskkonnas. Esiteks peegeldavad kevadised kaunistused seda erilist aastaaega, kuid lisavad ka siseruumidesse energiat ja värskust. Avastage kontrollitud viisid, kuidas tuua kevad siseruumidesse! Kutsume teid üles saama värskeid ideid ja inspiratsiooni kevadiste kaunistuste jaoks, mis muudavad iga interjööri.

Kaunistage kevadeks oma kodu – kooskõlas trendidega

Värsked kevadkaunistuste suundumused keskenduvad harmooniale loodusega ja värvide peenele kasutamisele. Sel aastal on populaarsed pastelsed värvid, mis sobivad hästi looduslike materjalidega, nagu puit, lina ja puuvill. Lillemustrid on jätkuvalt moes, lisades interjööridele kergust ja värskust. Rahu ja korra vajadust rõhutades muutuvad üha olulisemaks minimalistlikud vormid ja sirged jooned.  

Juba mitu hooaega domineerivad kevadkaunistustes muutmatult elusad taimed, mis lisaks oma esteetilisele väärtusele avaldavad ka meie enesetundele positiivset mõju. Juba teist aastat järjest pöörame suurt tähelepanu ka ökoloogilistele ja jätkusuutlikele lahendustele. “Upcycling”, st kasutatud materjalidest uute esemete loomine, muutub üha populaarsemaks, võimaldades keskkonnasõbralikule interjööride sisustamisele individuaalset ja originaalset lähenemist.

Kevadises stiilis tekstiilkaunistused – laudlinad, linikud ja lauamatid

Tekstiilid on üks lihtsamaid ja tõhusamaid viise, kuidas interjööri saabuval kevadel värskendada. Esiteks, Laudlinad, matid ja linikud kaitsevad laua, kuid on ka olulised dekoratiivsed elemendid, mis toovad ruumidesse värve, mustreid ja tekstuure.

Õigete tekstiilivärvide ja -mustrite valimine võib interjööri iseloomu täielikult muuta. Kevadel tasub panustada heledatele, pastelsetele värvidele, mis annavad suurepäraselt edasi selle aastaaja kergust ja värskust. Populaarsed on sinise, piparmündi, roosa või kollase toonid, mida saab hõlpsasti kombineerida tagasihoidlikumate värvidega, nagu beež, hall või valge.

Lillemustrid on kevadeks klassikaline valik, kuid kaaluda võiks ka muid motiive, näiteks geomeetrilisi kujundeid või õrnu triipe. Oluline on see, et kujundus sobib ruumi stiiliga – lihtsad, minimalistlikud motiivid sobivad paremini moodsasse interjööri, samas kui traditsioonilisemad ja maalähedasemad ruumid võivad valida keerulisema ja rikkalikuma kujunduse.

Kaunistavate tekstiilide valimisel tuleks tähelepanu pöörata materjali kvaliteedile ja liigile. Looduslikud kangad, nagu näiteks lina või puuvill, ei ole mitte ainult puutel meeldivad, vaid ka kergemini puhastatavad ja vastupidavamad. Need on ka keskkonnasõbralikumad, mis on oluline kaunistamisele jätkusuutliku lähenemise puhul.

Pepco lillevaasi valimise infograafika

Rohelus kevadistes interjöörides – taimed pottides ja lilled vaasides

Kevad on meie interjööridesse rohkema roheluse toomiseks ideaalne aeg. Taimed mitte ainult ei kaunista ruumi, vaid aitavad ka õhukvaliteeti ja meie enesetunnet parandada.

  • Taimede valimisel tasub tähelepanu pöörata nende valgus- ja niiskusvajadusele. Kevadised taimed, nagu hüatsindid, priimulad ja krookused, sobivad hästi aknalaudadele, kus neil on juurdepääs valgusele. Klassikalised potitaimed, nagu sulgvõhk, monstera ja havisaba, on vähem nõudlikud ning võivad ka vähem päikesepaistelistes kohtades kasvada. 
  • Roheliste taimede dekoratiivset iseloomu rõhutavad sobivalt valitud lillepotid ja -katted. Praegused suundumused keskenduvad looduslikele materjalidele, nagu keraamika, samuti geomeetrilistele kujunditele ja pastelsetele värvidele. Tasub valida potid, mis täiendavad teie interjööri stiili ja lisavad iseloomu. 
  • Lõikelilled on alternatiiviks potitaimedele. Ideaalne viis interjööri kiireks metamorfoosiks on värsked kimbud – need toovad meie kodudesse intensiivsed värvid ja kevadised lõhnad.  Kevadised kimbud peavad olema kerged ja värsked. Võite katsetada erinevate lillede, näiteks tulpide, nartsisside või freesiatega, lisades neile rohelisi aktsente. 
  • Vaas ei ole mitte ainult anum lillede jaoks, vaid ka oluline dekoratiivne element. Sõltuvalt interjööri stiilist võib valida erinevatest materjalidest vaasid – alates klassikalisest klaasist kuni moodsate metallist või keraamiliste mudeliteni. 

Küünlad, difuusorid ja makramee – kaunistused kevadversioonis

Naine seisab voodil, taustal makramee

Küünlad ja lõhnadifuusorid on dekoratiivsed aksessuaarid, mis toovad interjööridesse täiendavat kevadist meeleolu. Sel aastaajal sobivad hubase atmosfääri loomiseks ideaalselt kerged ja värsked lõhnad, nagu lavendel, jasmiin, roos, tsitrusviljad või piparmünt.  

Makramee on stiilne seinakaunistus, mis sobib kevadise meeleoluga ideaalselt. Ühendades looduslikes värvides, nagu beež, valge või roheline, traditsioonilisi tehnikaid kaasaegsete mustritega võivad need igale interjöörile ilusaks täienduseks olla. 

Me võime valida ka DIY-dekoratsioone, näiteks pärgade, nööride või paberist kaunistusi. See on suurepärane võimalus interjöörile isikupära lisada. Valgustite ja laternate kasutamine võib luua maagilise atmosfääri, eriti rõdudel, terrassidel või akende ümber. Looduslikud elemendid, nagu oksad, kivid või rannakarbid, mis on paigutatud klaasvaasidesse või -kaussidesse, võivad lisada interjöörile looduse hõngu ja on ilus, lihtne ja kevadine aktsent.