Sisu:

 1. Kaunis jõululaud - kaunistused Pepco-st
 2. Milline peaks olema jõululaua kaunistus?
 3. Ilusaimate jõululaudade kaunistused algavad laudlina valimisest
 4. Jõuluserviis - lisab sära igale interjöörile
 5. Millised jõululaua kaunistused sobivad kõige paremini?
 6. Jõululaua asendamatu kaunistus: tuled
 7. Traditsiooniline jõululaua kaunistus: jõulukompositsioon

Me tajume jõulusid kõigi oma meeltega. Meid hellitavad nende ainulaadsed maitsed ja lõhnad, ning samuti kõik silmaga tajutav: värvilised kaunistused, säravad tuled ning pidulik lauakatmine pere ja külaliste jaoks… Nii et enne, kui te oma perega hakkate taevast esimest tähte otsima, hoolitsege kindlasti originaalselt ja lummavalt kaetud jõululaua eest. Otsite soodsate hindadega pidulikke lauanõusid ja huvitavaid kaunistusi? Pepco jõulukollektsioonis leiate kindlasti midagi sobivat!

Kaunis jõululaud – kaunistused Pepco-st

Te ei tunne end sisekujunduse osas liiga kindlalt? Jõuluõhtuks laua kaunistamine tekitab teile rohkem hirmu kui jõulumeeleolu? Pepco-s leiate erakordseid laudlinu ja lauamatte, salvrätikuid, linikuid, nõusid, küünlaid, laternaid ja palju muud.

Leiate hõlpsasti jõulukaunistuste ühtse stiili. Arvate, et mida vähem, seda parem? Aga ehk kaunistaksite jõululauda sel aastal rikkalikult? Kõik, mida vajate, mida otsite, on Pepco-s. Teete oma jõulueelsed ostud ühes poes… vähemalt kaunistuste ja kingituste osas!

Siin on jõululaua kaunistamiseks mõned Pepco inspiratsioonid:

 • Traditsiooniline kate: valge laudlina, punased salvrätikud ja kuuseokstest jõulukompositsioon on klassikaline kaunistus, mis õigustab end alati.
 • Kaasaegne kaunistus: hall laudlina, kuldsed salvrätikud ja kuuseokstest jõulukompositsioon on kaasaegne kaunistus, mis annab jõuluõhtu lauale elegantse välimuse.
 • Glamuurne stiil: must laudlina, hõbedased salvrätikud ja valgete sulgedega jõulukompositsioon on glamuurne kaunistus, mis sobib ideaalselt jõuluõhtusöögiks koos lähedastega.

Milline peaks olema jõululaua kaunistus?

Jõuluõhtuks laua kaunistamine on ilus traditsioon, millel on mitmed väärtuslikud küljed.

 • Loob pühade õhkkonna: ehitud jõululaud on üks tähtsamaid jõulukaunistuste elemente. Loob sooja ja pühade koosveetmist toetava hubase atmosfääri.
 • Avaldab austust traditsioonile: see on traditsioon, mis ulatub sajandite taha. See on selle erilise päeva tähistamise ja jõuluväärtuste järgmisele põlvkonnale edastamise viis.
 • Loomingulisuse ülesnäitamise võimalus: see on suurepärane võimalus loomingulisuse avaldamiseks. Erinevate materjalide ja kaunistuste abil saab luua kordumatu kujunduse.
 • Võimaldab koos aega veeta: pere ja sõpradega aja koos veetmise suurepärane võimalus. Seda võib muusika ja pidulike suupistetega sisustada.

Traditsiooni kohaselt kaetakse jõululauda juba sajandeid tavalise valge laudlinaga, mille alla on asetatud veidike heina. Kust selline komme? Hein ja tagasihoidlik, ilma kaunistusteta laudlina pidid sümboliseerima Jeesuse sünnipaiga vaesust ning lihtsust. Nii tehakse paljudes Poola kodudes tänaseni, kuigi viimastel aastatel on valgesse üha enam erinevaid värvilisi aksessuaare lisandunud.

Jõuluõhtu laua kaunistamine: jõuluvana figuur, laudlina

Ilusaimate jõululaudade kaunistused algavad laudlina valimisest

Kui te arutlete, kuidas lauda jõuludeks kaunistada, alustage põhialustest – lõppude lõpuks on peamiseks elemendiks laudlina või linik. See võib olla valge, kuid väga efektsed näevad välja ka tikandite või pidulike trükistega laudlinadega kaunistatud jõululauad.

Laudlina kaitseb lauda kahjustuste eest ja on kauniks taustaks lauanõudele. Valige jõuluõhtuks laudlina, mis on iseenesest kaunistuseks. See on tavalise õhtusöögi pidulikuks muutmiseks kõige lihtsam ja odavam viis.

Kui jõulud on teie jaoks muretu ja lapsepõlve naasmise aeg, kaunistage oma laud jõulumotiividega laudlinaga: põhjapõdrad, tähed ning jõulupuud rõõmustavad teie külalisi ja toovad teie söögituppa lõõgastava meeleolu. Kui aga jõuluõhtu on teie kodus elegantne ja mõnevõrra ametlik sündmus, valige hõbedase või kuldse säraga valge diskreetne võlu.

Oleme Pepco-s igaks laudlinaga seotud sooviks valmis. Leiate siin pidulike motiividega, aga ka elegantseid, ristkülikukujulisi, ruudukujulisi ja ümaraid, žakard- ning plekikindlaid laudlinu.

Mida võib Pepco-s leida?

 • Valged ja punased laudlinad kuldse või hõbedase niidiga. Need maksavad vaid 12 eur ning näevad välja peened ja elegantsed.
 • Stiilne ruuduline laudlina – hind sõltub selle suurusest ja mudelist. Kõige väiksema eest maksate vaid 5 eur.
 • Pidulike motiividega matid ja alused – alternatiiv laudlinadele ja linikutele! Selliste tarvikute hinnad algavad vaid paarist zlotist!

Salvrätikud peaksid ülejäänud kaunistusega sobima. Neid saab pidulikeks kujunditeks, näiteks jõulupuudeks või tähtedeks kokku voltida.

Pepco infograafika jõululauda kaunistamise kohta jõuluõhtuks

Jõuluserviis – lisab sära igale interjöörile

Jõuluõhtu 12 traditsioonilist rooga tuleks serveerida erakordselt, et rõhutada veelgi nende pidulikku iseloomu. Heaks mõtteks on täiendada jõuluserviisi mõne uue, elegantse esemega. Pühadelaua jõulukaunistused ei ole ju ainult jõulukompositsioon või küünlajalad, vaid ka toidu ja jookide serveerimise efektsed nõud.

Jõuluserviisid võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest, näiteks portselanist, klaasist, keraamilistest või peenkeraamilistest materjalidest. Kõige populaarsemad on portselanist komplektid, mis on elegantsed ja vastupidavad. Klaasist lauanõud on samuti populaarsed, sest need on kerged ja läbipaistvad. Peenkeraamilised ja keraamilised lauanõud on küll kahjustustele vastupidavamad, kuid võivad vähem elegantsed välja näha.

Pepco-s leiate taldrikud, salatikausid, vaasid ja tassid. Valikus on lihtsad universaalsed valged nõud, mis sobivad nii jõuluõhtuks kui ka igapäevaseks kasutuseks, samuti kaunistustega nõud. Need viimased, mida ainult erilistel puhkudel kasutatakse, toovad teie koju veelgi pidulikuma atmosfääri.

Jõulukomplekte täiendavad kaunid tordialused, purgid, aromaatsete küpsiste ja aksessuaaride karbid ning küpsetusvormid, tänu millele saavad küpsetised erakordsed. Roheliste ja punaste mustritega dekoratiivkeraamika lisab jõuluhommiku lauale energiat ja tõstab meeleolu, isegi kui ilm akna taga nii pidulik ei ole.

Jõululauale pidulike lauanõude valimisel tasub arvestada kaunistuste stiili ja külaliste arvu. Kui meil on suur laud ja palju külalisi, tasub valida sellised nõud, mida on lihtne puhastada. Kui meil on väike laud ja ainult mõned külalised, võite valida dekoratiivsemad lauanõud.

Jõuluõhtu sisekujundus ja jõululaud koos rehe ja küünaldega

ALT: Jõuluõhtu sisekujundus ja jõululaud koos rehe ja küünaldega

Mida võib Pepco-s leida?

 • Jõulukruusid – otsite laua jõuluõhtuks kaunistamiseks odavat ja lihtsat ideed? Kasutage Pepco pidulike motiividega kruuse. Kohv, kuivatatud puuviljadest kompott või tee kaneeliga maitseb nii efektsetes kruusides eriliselt!
 • Pidulike motiividega taldrikud, alustassid ja kausid – näiteks põhjapõtradega.
 • Vaagnad, taldrikud ja söögiriistad – Pepco jõulukomplektid on muljetavaldavad. Siit leiate erakordselt efektsed salatiriistad, kandikud, salatikausid ja kõik muu, mis jõululauale ära kulub.

Millised jõululaua kaunistused sobivad kõige paremini?

Arutledes, kuidas lauda jõuludeks kaunistada, samas selleks raha liialt kulutamata, tutvuge meie soovitustega. Pepco-s leiate mitte ainult lauanõude komplekte ja efektseid jõulukruuse, vaid ka palju esemeid omatehtud jõulukompositsioonide ja kaunistuste valmistamiseks!

DIY jõulukaunistused: kuivatatud puuviljad ja vahukommid, tuled

Jõululaua asendamatu kaunistus: tuled

Punased, hõbedased, kuldsed, valged? Pepco jõuluküünlad täiendavad jõululaua kujundust suurepäraselt. Võite oma kaunistuse valmistamiseks kasutada erineva kõrguse ja paksusega küünlaid. Pepco-s ostes heitke pilk ka valmis küünaldele, küünlakomplektidele ja laternatele, mis valgustavad tõelise tulega või on patareitoitega.

Jõululauda saab valgustada mitte ainult küünaldega. Kasutage tavaliselt jõulupuule riputatavaid tulesid. Pange laudlinale valguskardin või tulede kett ja näete, kuidas see valgustab meeleolukalt iga lauakaunistuse detaili. Jõululaud lööb särama, süvendades rõõmu ja piduliku soojuse atmosfääri.

Jõuluauale küünalde ja tulede paigutamisel on mõned reeglid, mida tuleb meeles pidada:

 • Ohutus: küünlad ja tuled tuleb paigutada nii, et need tuleohtu ei tekitaks. Tuleb jälgida, et küünlad ei paikneks tuleohtlike materjalide, nagu laudlina või salvrätikud, läheduses.
 • Esteetika: valgustid peaksid asetsema esteetiliselt. Vältige laua kaunistustega ülekoormamist. Tähelepanu tasub pöörata ka sellele, et kaunistuste värvid ja vormid sobiksid laua stiiliga.

Siin on mõned konkreetsed inspiratsioonid küünalde ja tulede jõululauale asetamiseks:

 • Küünlajalgades küünlad: asetage suur küünlajalg valge või kuldse küünlaga laua keskele. Asetage väiksemate küünaldega väiksemad küünlaalused küünlajala ümber.
 • Küünaldega jõulukompositsioonid: asetage lauale mitu kuuse-, nulu- või männiokstest valmistatud jõulukompositsiooni. Asetage eri värvi küünlad jõulukompositsioonide sisse.
 • Tuled: riputage lauale valged või kuldsed tuled. Tuled saab riputada ka jõulupuule või muudele kaunistuse elementidele.

Ükskõik, kuidas te küünlad ja tuled asetate, hoolitsege selle eest, et teie jõululaud näeks välja soe ning pidulik.

Traditsiooniline jõululaua kaunistus: jõulukompositsioon

Kuigi Pepco-st saab osta laudlinu, nõusid, küünlaid ja kõike muud jõululaua kaunistamiseks vajalikku, võib teil tekkida kiusatus jõulukompositsioon ise teha. See on lihtne, viib teid juba enne pühi rõõmsasse jõuluootuse meeleollu ja eelkõige – kellelgi teisel sellist jõulukompositsiooni ei ole! Oma jõulude veelgi rõõmsamaks ja maagilisemaks muutmiseks pange valmis:

 • ilma kaaneta purk,
 • küünlad,
 • lindid,
 • hõbedased või kuldsed tähed, pärlid või kunstlumi.

Kõik need tooted leiate Pepco-s. Toidupoest võite osta kaneelipulgad ja lõigata jõulupuult jupi okkalisest rohelisest oksast.

Jõulukompositsioonid võib paigutada laua keskele või iga istekoha juurde. Jõulukompositsiooni võib valmistada kuuse, nulu või muude okaspuude okstest, samuti jõulukaunistustest, nagu kuusekuulid, ketid ja käbid.

Piisab küünla ja tähtede, pärlite või kunstlume purki panemisest. Asetage nende peale ettevaatlikult kaneel ja oksake, siduge purgi ülaosa ümber pidulik lint. See võtab aega mõned minutid, maksab paar zlotti ja näeb ilus välja. Hoolitsege, et küünal ei põleks lõpuni.

Võite kasutada ka jõuluornamendi ja väikeste led-tuledega klaase. Lihtsalt lülitage tuled sisse ja pange need klaasi, keerates need nii, et lüliti koos patareidega nähtav ei oleks. Klaasi võib asetada kuuseokste, käbide ja kaneeliga kaetud taldrikule. Tahate veelgi kiiremini ja lihtsamalt? Pange jõulutaldrikule … kuusekuulid. Need, mis Pepco-st pärinevad õigustavad end ideaalselt! Lisaks eespool nimetatud elementidele võite oma jõululauda dekoreerida ka muude pidulike kaunistustega, näiteks inglite, jõuluvanade või põhjapõtrade kujukestega.

Jõululaud on pühadeaegse kodu keskpunkt. See on koht, mille ümber koos jõulude tähistamiseks koguneb kogu pere. Just seetõttu on asjakohaselt kaunistatud laud niivõrd oluline. Kaunilt kaetud jõululaud loob ühiselt jõulude tähistamist toetava sooja ja hubase atmosfääri. Teate juba, kuidas oma laud jõuluõhtuks kaunistada. Vajate täiendavat inspiratsiooni? Külastage Pepco-t veebis või statsionaarses kaupluses, et tutvuda meie ettepanekutega ja nende seast midagi endale leida!