Sisu:

 1. Planeerige oma beebipidu samm-sammult 
 2. Beebipeo kingitused - kingitused lapsele ja meened emale
 3. Praktilised kingitused lapsele 
 4. Kingitused tulevasele emale
 5. DIY kingitused - meened südamest
 6. Elamused ja mälestused kingitusena

Algselt oli beebipidu võimaluseks tulevastele emadele tuge ja nõu pakkuda, eriti ajal, mil rasedust ja sünnitust puudutav teave ei olnud nii kergesti kättesaadav kui praegu. Aastate jooksul on beebipidu pidulikumaks ja rõõmsamaks sündmuseks välja arenenud. See on nüüd mitte ainult nõuannete ja kogemuste jagamise, vaid eelkõige uue pereliikme rõõmsa ootuse vaba tähistamise võimalus. 

Planeerige oma beebipidu samm-sammult 

Kõige sagedamini on beebipeo korraldajateks last ootava naise õed, sõbrad ja kolleegid. Ideaalne aeg beebipeo korraldamiseks on tavaliselt raseduse viimane trimester (umbes 7.-8. raseduskuu), kui tulevane ema tunneb end veel mugavalt, kuid lapse sünd on juba üsna lähedal. 

Kuidas sellist pidu korraldada ja milliseid kingitusi tulevasele emale kinkida? Uurime järele!

 • Peo toimumiskoht – võtke arvesse külaliste arvu ja tulevase ema eelistusi. Beebipidu võib toimuda hubases, koduses õhkkonnas või veidi elegantsemas ja ametlikumas kohas, renditud kohvikus või restoranis.
 • Peo juhtmotiiv – võite inspireerida tulevase ema lemmikteemadest, -värvidest või -tegevustest või valida klassikalise beebimotiivi. Kõige populaarsemad motiivid on sinised ja roosad värvid ning lilledega seotud teemad. Konkreetse teema valimine aitab dekoratsioone, kutseid ja menüüd kokku sobitada. 
 • Kutsed peavad kajastama vastuvõtu atmosfääri ja sisaldama kogu vajalikku teavet: kuupäeva, kohta, kellaaega ning kingituste erisoove puudutavat märget. Sõltuvalt eelistustest ja sellest, kui lähedased on peol osalejad, võite valida paberkandjal või elektroonilised kutsed.
 • Kaunistused peavad olema valitud teemaga kooskõlas. Võite otsustada valmis dekoratsioonide ostmise kasuks või valmistada neid ise, lisades sellega peole isiklikku iseloomu. 
 • Beebipeo menüü peab olema kerge, jaotatav ja seltskonnas kergesti söödav. Tellige toitlustus või leidke inspiratsiooni minisuupistete, näiteks võileibade, tortillade, puuviljade ja maiustuste, nagu küpsised ning väikestes pokaalides kreemdesserdid, retseptidest. Beebipeol alkoholi ei serveerita – panustage värsketele mahladele, taimeteedele ja maitsekohvidele. Menüüd planeerides pidage meeles, et menüüs oleks arvestatud ka taimetoitlaste, veganite ja toiduallergikutega.

Beebipidu lahutamatuks osaks on eri liiki mängud ja väljakutsed. Suurepäraselt õigustavad end sellised mängud nagu lapse nime äraarvamine, nukku aja peale riietamine või emaduse kohta naljalaulude loomine. Kui külaliste hulgas on kogenud emasid, tahavad nad kindlasti emaduse kohta oma mõtteid jagada – arvestage selle jaoks aega. Samuti on heaks mõtteks tulevasele emale nõuannete raamatu koostamine… mitte tingimata väga tõsise! 

Beebipeo kingitused – kingitused lapsele ja meened emale

Beebipeo kingituse valimine on suurepärane võimalus näidata tulevasele emale, kui oluline ta teile on. Siin on mõned kingiideed, kus ei ole vaid praktilised beebi tarvikud, aga ka südamest tehtavad kingitused ja meened.

Pepco beebipeo infograafika

Praktilised kingitused lapsele 

Sellesse kategooriasse kuuluvad kingitused on alati teretulnud, eriti kui need tulevasi vanemaid uue pereliikme saabumiseks ette valmistavad ja lapse eest hoolitsemist hõlbustada võivad. 

 • Vastsündinu hoolduskomplekt – mis sisaldab leebeid hügieenitarbeid, vannitermomeetrit, pehmeid rätikuid.
 • Keskkonnasõbralikud korduvkasutatavad mähkmed – valmistatud kõrge kvaliteediga materjalidest, nahale õrnad ja ohutud ning keskkonnasõbralikud
 • Kandekorv või kandelina – abiks alates lapse esimestest elupäevadest, hõlbustades lapse eest hoolitsemist.
 • Mänguasjad lapsele – soovitav on valida lapse arengut stimuleerivad ja toetavad beebimänguasjad , nagu näiteks pehme sensoorne raamat, sensoorsed klotsid, närimislelud või kõristid. 

Kingitused tulevasele emale

Rase naine vaatab beebipeol naeratades värvilisi õhupalle

Beebipidu ei ole mitte ainult võimalus lapse eelseisvat sündi tähistada, vaid ka tulevase ema eest hoolitsemise hetk. 

 • Kinkekaart spaasse – pakub tulevasele emale lõõgastust ja puhkust, mis hõlbustab valmistumist väljakutsetest tulvil ajaks.
 • Stiilne kott beebi aksessuaaridele – samaaegselt funktsionaalne ja moodne. Võite osta ühe selle kategooria tippmudelitest (nt suure kirjaga „mum”) või otsustada isikupärastatud koti tellimise kasuks. 
 • Raamatud emadusest – täis lapse eest hoolitsemise praktilisi nõuandeid ja näpunäiteid. 

DIY kingitused – meened südamest

Käsitsi valmistatud kingitused on isiklikud ja ainulaadsed. Millise kingituse võiksite ise teha?

 • Käsitööna valminud kampsunid, mütsid, sokid – pehmest ja nahale turvalisest lõngast (nt puuvillast või meriino) käsitsi valmistatud beebiriided.
 • Lapse album – personaliseeritud album, kuhu ema saab tähtsad hetked ja mälestused jäädvustada.
 • Heegeldatud mänguasjad – pehmed, turvalised ja armastusega valmistatud – on ilusaks ning ainulaadseks kingituseks.

Elamused ja mälestused kingitusena

Selle kategooria kingitused on tulevastele vanematele unustamatute mälestuste või väärtuslike oskuste kinkimise suurepäraseks viisiks. Beebipeo puhul universaalseks kingiideeks on rasedussessiooni vautšer. Samuti võite kinkida vanematele esmaabikursuse või kutse hooldust ja lapsevanemaks olemist käsitlevale veebiseminaride sarjale. Milline on teie idee beebipeoks?