Sisu:

  1. Raseduskalender trimestrite kaupa, nädalate kaupa
  2. Esimene trimester - esimesed 12 rasedusnädalat
  3. Teine trimester - 14 järjestikust rasedusnädalat
  4. Kolmas trimester - raseduse viimased nädalad
  5. Lapse sünniks ettevalmistumine 

Raseduse aeg on mitmes mõttes erakordne. See ei ole mitte ainult lapse sünni ootamise aeg, vaid ka naise kehas toimuvate tohutute muutuste etapp. Meie raseduskalender lähendab teid sellele temaatikale. Selles sisalduv teave võimaldab teil jooksvaid muutusi jälgida ja sünnituseks ning hilisemaks lapse eest hoolitsemiseks teadlikult valmistuda.

Raseduskalender trimestrite kaupa, nädalate kaupa

Rasedus kestab 9 kuud, mis jaguneb 3 trimestriks või 41 nädalaks. Allpool leiate põhiteavet selle kohta, millised muutused raseduse eri etappides toimuvad.

Esimene trimester – esimesed 12 rasedusnädalat

  • Embrüo areng algab kolmandal rasedusnädalal. Kuidas on see võimalik? Rasedusperioodi arvutatakse alates viimase menstruatsiooniperioodi esimesest päevast. 
  • Raseduse kolmandal nädalal toimub embrüo viljastumine ja kinnitumine emakalimaskesta. Kuigi embrüo suurus on selles etapis alla poole millimeetri, hakkavad naise organismis juba hormonaalsed muutused toimuma.
  • Esimese trimestri järgmistel nädalatel tuleb raseduse kinnitamiseks ja enda eest hoolitsemiseks kindlasti läbida günekoloogilised uuringud. 
  • Esimese trimestri teisel poolel võivad ilmneda mitmesugused raseduse vaevused: iiveldus, turses rindade tunne, unisus. Selles etapis on lapse elutähtsad organid juba arenemas ja tema süda hakkab lööma. 

Raseduse esimene trimester on aeg, mil tuleb enda eest hoolitseda, määratud kuupäevadel günekoloogi külastada, ettenähtud teste teha ja aegamisi vastsündinu varustust planeerida. Oluline on, et selleks ei ole tohutult vahendeid vaja. Beebitarvikud leiate suurepärase hinnaga Pepcos.

Pepco infograafika: Mida osta rasedale naisele?

Teine trimester – 14 järjestikust rasedusnädalat

Raseduse teisel trimestril toimub loote dünaamiline areng. Kolmeteistkümnenda ja kuueteistkümnenda rasedusnädala vahel on võimalik isegi lapse liikumist tunda. Tavaliselt on enne kahekümnendat rasedusnädalat võimalik ultraheliuuringuga ka lapse sugu määrata. 

Naise organism allub raseduse teisel trimestril edasistele muutustele. Söögiisu võib suureneda ja paljudel naistel tekib siis ka teatud ebamugavustunne lülisambas, mis on tingitud kasvavast kõhust ja kehakaalust. See on juba õige hetk hakata valima mugavaid riideid – sealhulgas just rasedatele mõelduid. Just sel hetkel võivad ära kuluda mugavad dressikomplektid, retuusid ja trikookleidid.

Kolmas trimester – raseduse viimased nädalad

Arenev laps kasvab edasi ja hakkab juba silmi avama. Umbes 31.-34. rasedusnädalal võib laps olla juba sünnitusasendis. Ligikaudne sünnitähtaeg on 40-41 rasedusnädalal, kuid palju sõltub individuaalsetest asjaoludest. Seega tasub juba praegu oma haiglakott valmis pakkida – kui sünnitus algab varakult, olete selleks valmis.

Arenenud rasedus on tavaliselt väga nähtav. Naise keha on märgatavalt muutunud – suurem kõht võib kummardumisel probleeme põhjustada. See on õige aeg mõnevõrra elutempo aeglustamiseks, lõõgastumiseks ja oma enesetunde eest hoolitsemiseks. Nüüd tasub intensiivsemalt tegeleda vastsündinu varustuse ja beebitoas vajalike asjade komplekteerimisega. Te ei pea nende ostmiseks kaugele minema ega palju kulutama. Pepcos ootavad teid tekid ja pleedid, beebitarvikud, lasteriided ning paljud muud esemed, mis väikelapse eest hoolitsemisel ära kuluvad. 

Lapse sünniks ettevalmistumine 

Rase naine hoiab oma kõhul beebipapusid

Mõned hakkavad vastsündinu varustust komplekteerima juba raseduse esimestel nädalatel. Teised lükkavad seda edasi peaaegu raseduse viimaste päevadeni. Tegelikult on raske öelda, milline on beebitarvikute, riiete, võrevoodi või hälli ostmiseks parim aeg. Tähtis on, et te tegeleksite sellega teile sobival ajal ja piisavalt aegsasti, et sünnituse tähtajaks kõigega toime tulla. 

Pepcos on laiaulatuslik pakkumine imikutele ja lastele, kuid ka rasedatele naistele. Kasutades meie sortimenti võite kogu raseduse jooksul oma garderoobi eest hoolitseda. Meie pakkumises ootavad teid mugavad naistedressid, retuusid, T-särgid, imetavate naiste riided ja paljud muud tooted. Kui vajate haigla jaoks ka susse ja hommikumantlit, leiate need esemed samuti meie riiulitelt, ning väga taskukohaste hindadega. Rasedusega kaasnevad niikuinii suured kulutused, nii et ei tasu üle maksta vaid mõnda aega vajaminevate esemete eest, nagu näiteks eespool nimetatud rasedus- või sünnitusriided või beebiriided, millest laps nagunii väga kiiresti välja kasvab. Külastage Pepcot ning täiendage oma raseda ja vastsündinu varustust!