Sisu:

  1. Pepco laste riiete suuruste tabel 
  2. Laste riiete suuruste tabel kulub ära ka riiete kingituseks ostmisel
  3. Kuidas laste riiete suurust määrata?
  4. Seda vältige laste riiete suuruse valimisel!
  5. Kuidas laste riiete suurusi lugeda?

Teil on probleem laste riiete suuruse valimisega ja kahtlused laste jalanõude numbri suhtes? Ärge muretsege! Valmistasime ette spetsiaalse tabeli, mis aitab selles küsimuses kõik kahtlused hajutada. 

Allpool leiate ka palju nõuandeid, mis aitavad teil eri vanuseklassides lastele riideid ja jalanõusid osta. Pidage siiski meeles, et iga laps on erinev ja erinevate vajadustega. Mis ühele sobib, ei pruugi teisele meeldida, aga… asja juurde!

Pepco laste riiete suuruste tabel 

Kõige parem ja mugavam on valida laste riiete suurus just suuruste tabeli abil. See annab teavet, millisele pikkusele ja vanusele konkreetne riidesuurus sobib. 

Võtke siiski arvesse, et igal lapsel võib olla veidi erinev kehaehitus. Mõned on väga väikesed ja võivad oma vanusest hoolimata väiksema suurusega riideid ja jalatseid vajada. Teised seevastu on pikemad, veidi ümaramad ja lisaks väga liikuvad, seega võivad nad vajada veidi suuremat riietust, kui meie suuruste tabel näitab.

Laste riiete suuruste tabel kulub ära ka riiete kingituseks ostmisel

Lasteriiete suuruste tabel on väga kasulik mitte ainult lapsevanematele, vaid ka neile, kes soovivad kingituseks valida riideid, aluspesu või jalatseid. Sellised valikud on sagedaimad erilisteks sündmusteks tehtavate kingituste puhul – ristimine, sünnipäevad, aastaseks saamine. Imikud keeruliste mänguasjadega ei mängi, pealegi ei ole veel selge, mis on nende lemmikvärvid, -mustrid või -muinasjutud. Pepco garderoobi riideesemed on seega ideaalseks kingiideeks!

Pepco infograafika: Lasteriiete suurused

Kuidas laste riiete suurust määrata?

Suuruste tabeli kasutamine ei ole veel kõik, mida meeles pidada. Pidage ostude tegemisel silmas mõningaid olulisi kaalutlusi:

  • Imikud kasvavad väga kiiresti, seega ei ole soovitatav osta riideid „just tänaseks” – eriti neid, mis on kingituseks.
  • Väikesed lapsed määrivad end sageli ja nende riided vajavad sagedast pesemist. 
  • Lasteriiete suuruste tabel on vaid lähtepunkt – arvestage alati oma lapse tegeliku pikkuse ja kaaluga. Iga laps areneb individuaalses tempos ja vanuse või pikkuse järgi soovitatud suurus ei ole alati sobiv.
  • Mõne aastasele lapsele riideid ostes pidage meeles, et ta on samuti veel kasvuperioodis ja vajab lisaks sellele ka üsna palju riideid ümberriietumiseks – innuka lõbutsemisega kaasnevad sageli plekid pükstel, sokkidel ning särkidel. 
  • Üheks rahalise kokkuhoiu võimaluseks ei ole mitte ainult Pepcos ostude tegemine, vaid ka väheke suuremate riiete ostmine – näiteks veidi liiga pikki pükse saab üles keerata või isegi kinni traageldada, et laps neid kauem kanda saaks.

Enne kui oma lapsele riideid või jalanõusid ostate, vaadake laste riiete suurusi tabelis ja veenduge, et õige toote tellite. Kahtluste korral võite alati koos lapsega minna Pepco kauplusesse, et vajadusel selga proovida.

Seda vältige laste riiete suuruse valimisel!

Poiss riidekapis

Millised on laste riiete suuruse määramisel kõige levinumad vead? Kõigepealt imikutele ja väikelastele praeguseks hetkeks sobivate riiete ostmine – lapsed kasvavad selles vanuses nii kiiresti, et sellised riided võivad juba mõne kandmise järel liiga kitsaks osutuda. Milliseid vigu tasub veel vältida?

Beebiriided tüdrukule või poisile ei tohi olla liiga suured – kui liiga väikeseid riideid ostetakse enamasti kogemata, siis liiga avarate sipupükste ostmine võib olla tahtlik, kuid sellised riided ei ole lapsele mitte ainult ebamugavad, vaid võivad isegi tema liikumist raskendada. 

Teine oluline küsimus on riiete koostis – ka see mõjutab tohutult õige suuruse valimist. Kui ostate sada protsenti puuvillasest riidest õhulised beebiriided poisile või tüdrukule, peate suuruse valima väga hoolikalt, sest need väga palju ei veni. Kui kanga koostisesse on lisatud elastseid kiude (tavaliselt elastaani), kohandub materjal lapse keha järgi paremini. 

Riided ja aluspesu peaksid olema sobitatud, kuid mitte kitsad. Sama kehtib ka jalanõude kohta, mis valesti valides ei ole kasutamise ajal mitte ainult ebamugavad, vaid mõjutavad negatiivselt ka kõndima õppimist, lapse jalgade struktuuri ja liikumisviisi.

Kuidas laste riiete suurusi lugeda?

Lastele riiete ja jalanõude ostmine võib olla üsna tülikas – valik on suur ning lisaks tuleb veel õige suurus valida. Oma lapsega tavaoste tehes võite kasutada prooviruumi, veendumaks, et eelnevalt valitud laste riiete suurused tõepoolest sobivad. Veebipõhiselt oste tehes kasutage suuruste tabelit. 

Lasteriiete suurused erinevad pisut täiskasvanute suuruste tabelis esitatust – tõenäoliselt ei leia te tabelist suurusi S, M ja L, vaid täiesti teisi tähistusi. Milliseid?

  • Suurus – näiteks 80, 86 või 110.
  • Vanus – näiteks 9-12 kuud.
  • Kasv – näiteks 74-79 sentimeetrit. 

Mõnedel rõivaetikettidel ja suuruste tabelis võivad olla kõik need tähistused või ainult osa neist. Lasteriiete suurusi on lihtne lugeda – piisab meeles pidamisest, et suuruse number (näiteks 80) on alati ühe võrra suurem kui lapse soovitatud maksimaalne kasv (sentimeetrites). 

Näiteks: suurus 80 peaks sobima 74-79 sentimeetri pikkusele lapsele. Seevastu 83 sentimeetri pikkusele lapsele on soovitatav osta riideid suuruses 86. 

Loodame, et meie nõuanded ja tabel aitavad teil oma lapsele ideaalselt sobivate laste riiete suurused valida!