Sisu:

  1. Millest rõdu sisustamisel alustada?
  2. Kuidas rõdu sisustada?
  3. Rõdul ära kuluvad tarvikud
  4. Kuidas sisustada kortermaja väike rõdu?
  5. Kuidas sisustada kitsas rõdu?
  6. Suur rõdu või terrass - kuidas suurt ruumi soodsa hinnaga sisustada?

Paljud linnaelu kasuks otsustanud inimesed unistavad rohealaga puhkekohast. Veidikese hea tahte ja Pepco kauplustes saadaolevate tarvikute abil saate kortermaja rõdule luua oma aia asendaja! Millest alustada ja kuidas sisustada rõdu nii, et sellest saaks lõõgastumiseks meeldiv koht?

Millest rõdu sisustamisel alustada?

Suuremal osal korteritest on täiendavad välispinnad, nagu rõdud, terrassid, lodžad ja isegi väikesed aiad. Kõiki neid ruume saab kujundada nii, et neist saavad ideaalsed puhkealad. Rõdukujunduse edu võtmeks on hea idee, ruumi asjakohane planeerimine ja läbimõeldud lisad. 

Alustage oma rõdu kujundamist:

  • Selle täpsest mõõtmisest.
  • Otsustamisest, milline kujundusstiil teile enim meeldib. 
  • Oma vajaduste ja ootuste määratlemisest. Otsustage, kas soovite, et teie rõdu täidaks rohelise söögitoa rolli või soovite seal ehk laisku pärastlõunaid raamatuga veeta? 
  • Tähelepanu pööramisest rõdule langeva päikesevalguse määrale ja selle avatusele ilmakaarte suhtes. Neist faktoritest sõltub, milliseid lilli saab rõdule valida. 

Kui teil on rõdu täpsed mõõtmed ja selge eesmärk (näiteks soovite luua rõdule söögikoha või puhkeala kahele inimesele), võite alustada. 

Kuidas rõdu sisustada?

Kortermaja rõdu kujundamine sõltub selle suurusest, individuaalsetest vajadustest, rahalistest võimalustest ja eelkõige korteriomanike loomingulisusest. Oskuslikult kujundatuna võib sellest saada üks tähtsamaid kohti korteris, mis võimaldab otsest kontakti loodusega.

Järjekorras:

  • Hoolitsege põranda ja seinte eest
    Paljud murravad pead mida rõdu põrandale panna. Tavaliselt langeb valik plaatidele – kuid need võivad probleeme tekitada. Selliste probleemide ohu nagu libedus, minimeerimiseks valige külmakindel ja libisemisvastane kivikeraamika. Aga mis võiks rõdul plaatide asemel olla? Võite valida kunstmurust pinna, aga ka kivikatte või komposiitpõranda. Pidage meeles, et aluspind ja seinad on kogu kujunduse taustaks.
  • Valige mööbel
    Rõdu sisustuse põhiliseks ja olulisimaks elemendiks on mugav istemööbel. Selleks võivad olla tugitoolid, toolid, tumbad või kaubaalustest valmistatud istmed. See ei ole aga veel kõik. Rõdutarvikute, nagu toolipadjad või kastekannud, hoiustamiseks kulub teile ära ka rõdukapp või riiul. Kui te ei kujuta suvepäevi ette ilma päikesekümbluseta, tooge rõdule ka lamamistool – see võib olla kokkupandav, et kui seda ei kasutata, ruumi ei võtaks.
  • Kasutage taimi
    Rõdulilled ei ole ainult pelargooniumid ja petuuniad, vaid terve rida õitsevaid ning rohelisi taimi. Sõltuvalt sellest, kas teie rõdu on päikesepoolne või varjuline koht, võite valida roosid, hostad, lavendlid, okastaimed, ilurohud ja paljud teised taimed. Muide, valige rõdukastid, mida saab balustraadile paigaldada või riputada. Erinevates suurustes vabaltseisvad rõdu lillepotid näevad suurepäraselt välja põrandal, aga ka riiulil või lillepeenras.
  • Valige tarvikud
    Otsige selliseid esemeid nagu rõdumatid, toolipadjad ja valgustuselemendid – näiteks laternad.

Pepco infograafika rõdutarvikute kohta

Rõdul ära kuluvad tarvikud

Mis on rõdul tõesti vajalik ja millest võib loobuda? Kindlasti on vajalik vihmavari, markiis või päikesevari – eriti kui rõdule paistab palju päikesevalgust. Samuti tulevad kasuks rõdupadjad, tänu millele on toolidel ja lamamistoolidel istumine palju mugavam. Külmematel päevadel või õhtutel kulub ära ka soe tekk. Pepco sortimendist leiate just rõdule sobivad pehmed tekid ja pleedid!

Kuidas sisustada kortermaja väike rõdu?

Paljude linnakorterite rõdude pindala on väike, mis raskendab edukalt igasuguseid omanike poolt nende puhkealadeks muutmise katseid. Samal ajal võib väike rõdu olla mitte ainult hubane ja lihtsalt kujundatav, vaid ka hõlpsalt puhtana hoitav.

Kuidas sisustada väike rõdu, et see avara mulje jätaks?

  • Panustage heledatele värvidele, kokkupandavale või multifunktsionaalsele mööblile.
  • Valige hoolikalt taimed – iga taim väikese pinnaga rõdul peab olema läbimõeldud ost. Valige püstja kasvukujuga liigid ja ronitaimed, mis ei võta palju ruumi, kuid võivad luua rohelise seina. 
  • Tarvikuid ostes valige ühtne esteetika – näiteks valige kaose vältimiseks ühesugused või väga sarnased rõdukatted.

Väike rõdu võib olla ruudukujuline, kuid esinevad ka väga kitsad rõdud – kas ka neid on lihtne kujundada?

Kuidas sisustada kitsas rõdu?

Kortermaja kaasaegselt sisustatud kitsas, väike rõdu.

Pikerguse rõdu sisustamine ei pea olema keeruline! Piisab läbimõeldud mööbli, tarvikute ja aksessuaaride kasutamisest.

Milline mööbel kitsale rõdule valida?

  • Kokkupandav – näiteks laua funktsioone täitev seinale kinnitatud plaat võib olla kokkupandav, mis võimaldab selle mittekasutamise korral lisaruumi saada.
  • Mobiilne – panustage kergele mööblile, mida on vajadusel lihtne teisaldada.
  • Multifunktsionaalne – kas teate, et puidust rõdukaste saab edukalt kasutada mitte ainult patjade hoidmiseks, vaid ka laua või istmetena?

Pepco poe pakkumisest leiate kõik rõdule vajalikud tarvikud.

Suur rõdu või terrass – kuidas suurt ruumi soodsa hinnaga sisustada?

Avar terrass pakub tohutuid kujundusvõimalusi. Samas on aga paljud suure rõdu või terrassi omanikud mures sellise kujunduse tohutute kulude pärast. Piisab Pepco külastamisest, veendumaks, et ilusad asjad rõdule ei pea olema kallid. 

Suure rõdu või terrassi kujundus:

  • Pidage meeles, et see ala on korteri loomulik pikendus, seega peab selle sisustus ja iseloom olema sisekujundusega seotud .
  • Te ei pea valima kompaktset, kokkupandavat või multifunktsionaalset mööblit. Suurel alal õigustavad end suurepäraselt suuremad ja mugavad puhkekomplektid, kuhu kuuluvad diivan, tugitoolid ning laud (mis on valmistatud ebasoodsatele ilmastikutingimustele vastupidavast materjalist). 

Täpiks „i” peal mis tahes rõdu või terrassi kujunduses on ka selle valgustus. Valige eri suurusega laternad ja ilulambid, mis õhtusel ajal loomuliku ning sooja valgusega pimedust peletavad.