Sisu:

 1. Mida piknikule söögiks ja joogiks kaasa võtta?
 2. Pikniku organiseerimine

Lõõgastav piknik on imeline visioon, mida saab ellu viia oma aias, pargis või metsavälul. Ükskõik, kus te piknikut korraldada soovite, valmistage kindlasti ette mõned maiuspalad. Millist toitu piknikule kaasa võtta? Millised joogid ja mis veel võiks ära kuluda?

Mida piknikule söögiks ja joogiks kaasa võtta?

Pikniku eine ei pea olema liialt eksklusiivne, kuid see ei tohiks ka liiga tavapärane olema – piknik on ju atraktsioon, mis põhineb peamiselt väljas söömisel. 

Pikniku retseptid:

 • Võileivad, beiglid või baquetid – võite need valmistada kodus ja lihtsalt piknikukorvi pakkida. Need võivad olla alates lihtsatest võileibadest salati, singi, juustu ja tomatiga kuni hummuse, idude ning avokaadoga hõrkude beigliteni. Oluline on toiduainete kvaliteet (leib peaks olema värske) ja koostisainete kokkusobivus. 
 • Tortillad – oma lihtsuses geniaalne piknikutoit. Valmistage need varem ette ja võtke kaasa. Tortillasid võite teha ürdijuustu, lõhe ja krõbeda jääsalatiga. Teine idee on ajvariga praetud, vorstitükkide ja kimchiga täidetud tortilla. Järgmine soovitus on tortilla grillitud kana, küüslaugukastme ja salatiseguga. 
 • Taldrik suupistetega – näiteks erinevate juustude, sinkide, pähklite ning mitmesuguste muude lisanditega, nagu oliivid, kirsstomatid ja hapukurgid. 
 • Pastad ja dipid koos suupistetega – valmistage hummus, tzatziki ja guacamole ette. Võtke kaasa ka mõned kangideks lõigutud köögiviljad (paprika, seller, kooritud porgandid) ja grissini pulgad, nachod ning muud dipidesse ja kastmetesse kastetavad suupisted. 
 • Limonaad või puuviljatee – suvisel piknikul asendamatud. Limonaadi ja teed on kõige parem ise valmistada ning pudelites või spetsiaalses kraaniga purgis kaasa võtta. Limonaadi valmistamiseks on vaja vaid paari sidrunit, vett ja suhkrut. Vahelduseks võite ka laimit kasutada. Keetke tee oma lemmik teelehtedest või -kottidest, seejärel lisage teele puuviljamahl. 
 • Kohv – seda saab kaasa võtta termoses, tänu millele ei kaota see õiget temperatuuri.
 • Karastusjoogid ja puuviljamahlad – võivad piknikul vaheldust pakkuda. Traditsioonilised apelsinijoogid, toonikud ja mitmesuguste maitsetega gaseeritud veed on suurepärased janukustutajad, ja puuviljamahlad pakuvad vitamiine ning toitaineid.

Kõik piknikueined on kõige parem osaliselt kodus komplekteerida või valmistada ning toidud ja joogid asjakohaselt valitud nõudesse pakendada. Pepco toidu- ja joogipakendid sobivad sellesse rolli ideaalselt.

Pikniku organiseerimine

Piknikukorv romantiliseks õhtusöögiks jõe ääres

Õnnestunud vabaõhuüritus sõltub paljudest asjadest. Määrava tähtsusega võib olla ilm, kuid sama oluline on sobiva koha ja päeva valik ning olulisimate asjade kaasa võtmine. 

Pikniku planeerides pidage meeles:

 • Kontrollida ilmaprognoosi – nii pikemalt ette kui ka piknikule eelneval päeval.
 • Sobiva koha valikut – pikniku korraldamine ei ole kõikjal lubatud. Veenduda, et see ei ole pargis või metsas, kuhu te lähete, keelatud. 
 • Pakkida kaasa kõik vajalik – piknik ei ole ainult hea toit!

Pepco infograafika pikniku meelelahutuste kohta

Mida piknikule kaasa võtta (peale toidu)?

 • Tekk – ilma tekita on raske piknikut ette kujutada. See võiks olla spetsiaalne piknikutekk, mis on niiskusele ja määrdumisele vastupidav. Kui teil sellist ei ole, siis sobivad ka muud tekid ja pleedid – eelistatavalt tumedamat värvi.
 • Nõud ja söögiriistad – välitingimused ei tähenda mugavusest loobumist. Et vabaõhu eine tõesti piknikuna toimiks, tasuks see taldrikul serveerida. Valides ühekordsed nõud, panustage biolagunevatele!
 • Salvrätikud – söömise ajal juhtub äpardusi ka kõige ettevaatlikumatel inimestel, seega tasub salvrätik suu, lõua või käte pühkimiseks alati käepärast hoida. 
 • Prügimahuti või -kott – on väga oluline, sest prügikast võib vabas õhus puududa või täis olla. 
 • Laudlina – kui soovite peenema iseloomuga piknikut, võtke kaasa välitingimustesse mõeldud laudlina. Saate selle tekile asetada ja niimoodi ruumi istumise ning söögi serveerimise alaks jagada. 

Paljud inimesed arutlevad, kas piknikukorvid on ikka praktilised ja vajalikud. Loomulikult sõltub kõik sellise korvi mudelist ning mahutavusest ja sisust. Mõningaid pakutakse ilma mingi sisevarustuseta, kuid enamikul neist on ka sisseehitatud sektsioonid või hoidikud taldrikutele ja söögiriistadele – need esemed on sageli ka piknikukorvi komplektis. 

Kui teile meeldib piknikuid korraldada ja sageli vabas õhus süüa, siis kuluvad piknikukorv, sobiva suurusega tekk, toidupakendid ning seda liiki tarvikud kindlasti teile ära. Õnneks ei pea nende hinnad üldse kõrged olema.