Sisu:

 1. Kingitus vanaemale, kingitus vanaisale
 2. Vanavanemate ühiste jõulukinkide ideed
 3. Pühadekingitus vanaemale
 4. Pühadekingitus vanaisale
 5. Joonistus vanaemale jõulukingiks
 6. Pildiraam vanaisale kingiks
 7. Isiklik pühadekingitus vanaemale ja vanaisale

Päkapiku poolt või jõuludeks vanaemale ja vanaisale kingituse tegemine on suurepärane võimalus lastes loomingulisust äratada ning neile kinkimise väärtusi õpetada. Näitame, kuidas väikesed lapsed, alates idee valimisest kuni kingituse realiseerimise ja esitlemiseni, loomeprotsessi kaasata, et see peretraditsioon nende jaoks meeldejäävaks kogemuseks ning vanavanemate suhtes oma tunnete väljendamise võimaluseks saaks.

Peatselt on käes kõigi laste poolt armastatud pühadeaeg. Lapsele tasub õpetada, et kingitusi ei ole mitte ainult meeldiv saada, vaid ka teha. Väikelapsed osalevad jõulueelsetes ettevalmistustes ja kingituste tegemises väga innukalt. Jõuluaeg veedetakse sageli koos perega ning hea oleks veenda oma last vanaemale ja vanaisale jõuludeks koos meiega kingitust ette valmistama. Kuidas teda selles aidata ja milliseid ideid soovitada?

Kingitus vanaemale, kingitus vanaisale

Kingitused, mida me koos lastega vanavanematele valmistame, võivad olla käsitsi tehtud või ostetud. Oluline on siiski, et need antud inimesele sobiksid ja tema maitset arvestaksid. Keegi ei ole huvitatud kingitustest, millest on näha, et need on kiirustades ja saaja maitsest hoolimata ostetud. Mõnikord tahame me vägisi midagi väga originaalset osta, kuid tegelikult osutuvad tavaliselt lemmikuteks just klassikalised kingitused.

Veel enne kingituse otsimise alustamist arutage koos, kas soovite oma vanavanematele teha jõuludeks ühise kingituse või osta igaühele neist midagi eraldi ja individuaalselt.

Jõulukingitus, mis on pakitud paberisse, seotud paelaga ja kaunistatud küpsisega.

Vanavanemate ühiste jõulukinkide ideed

Otsustades, et ostate sel jõulupühal vanaemale ja vanaisale ühe kingituse, valige midagi, mis neile mõlemale meeldib. See võib olla midagi, mis on seotud nende ühise elu, huvide või mälestustega. Milline lapselapse poolt vanavanematele tehtav ühine jõulukingitus valida?

 • Album perefotodega – kõigile meeldib mõnikord meeldivaid minevikuhetki meenutada. Kui teil on veel aega, võite osta fotoalbumi ja neisse paigutatavad fotod ette valmistada.
 • Tervislike maiustuste komplekt – kinkides vanaemale ja vanaisale korvi tervislikke suupisteid, puuvilju ning võib-olla ka mõne vitamiinipreparaadi, mida nad kasutavad, siis väljendab see nende tervisest hoolimist.

Ühised kingitused vanaemale ja vanaisale on hea idee, kuid mõttekas on ka eraldi kingituste ostmine. Lõppude lõpuks on igaühel individuaalsed huvid ja unistused, mida võib jõulude puhul täita.

Pühadekingitus vanaemale

Peaaegu iga vanaema rõõmustab lillede üle – eriti potilillede üle, mis rõõmustavad silma palju kauem kui buketid. See ei ole siiski võimaluste lõpp. Mis sobiks veel vanaemale jõulukingituseks?

 • Tekstiilid – pehme pleed või dekoratiivne seljaalune padi on pisiasjad, mis vanaemale rõõmu teevad ja tema igapäevaelus ära kuluvad. Kui soovite oma vanaemale jõuludeks praktilisele kingitusele panustada, võiks see olla järgmine.
 • Käsitöökomplekt – kui teie vanaemal nägemisega probleeme ei ole ja talle meeldib heegeldada või kududa, kulub värviliste lõngade komplekt talle kindlasti ära.
 • Jõulukruus – see on vanaemale jõuludeks ideaalne kingiidee! Jõulumotiiviga kruus ei kaunista mitte ainult interjööri, vaid on ka igapäevane praktiline tarbeese. Pepco-s leiate laia valiku pidulike motiividega kruuse.

Pepco infograafia Käsitsi valmistatud kingitused vanavanematele jõuludeks.

Pühadekingitus vanaisale

Kirglikult meisterdamisega tegelevad vanaisad rõõmustavad kindlasti uue tööriistakomplekti üle. Mis veel vanaisale jõulukingituseks sobiks? Ideed võivad olla erinevad:

 • Jõulusokid – tingimata paksud ja soojad! Jõulukingitused vanaisale võivad olla temaatilised ja praktilised.
 • Midagi maitsvat – ehk piparkoogid või šokolaad?
 • Soe kampsun – see võib olla ka jõulumotiiviga kaunistatud.

Paljud loetletud vanaema ja vanaisa jõulukingituse ideedest leiab Pepco-s! Ja kuidas saaks laps juba valmis kingituse juures endast märku anda? Vanavanematele meeldib kindlasti loominguliselt pakitud kingitus. Pepco pakkumises on lisaks dekoratiivsele kingipaberile kaunistamise tarvikuid – mitmesugused, paljudes värvides rosetid, litrid ja paelad. Lubame oma väikelapsel kingipaki kaunistada vabalt, ilma enda nägemust peale surumata – see on ju tema panus vanavanemate jõulukingitusse. Siiski võib ta allkirjastamisel abi vajada – kingituse juures oleva kaardi täitmine on vanemate või vanemate õdede-vendade ülesanne.

Joonistus vanaemale jõulukingiks

Perekond annab vanaemale jõulukingituse.

Vanaemad on tavaliselt oma lapselaste kunstilise loomingu suured austajad. Tihtipeale on kõige ilusamaks kingituseks neile lapse enda käsitsi teostatud töö.

Kuidas aidata oma lapsel loomingulisustt ärgitada ja vanaemale midagi huvitavat valmistada? Joonistus on hea idee, aga mitmel meetodil teostatuna – mitte ainult värvipliiatsitega. Tänu Pepco laiale koolitarvete valikule saate kombineerida erinevaid kunstivorme ja ühendada näiteks värvid ning värvikriidid.

Tasub julgustada oma last lisama ka nööpidest, paeltest või muudest kindla kujuga pisiesemetest elemente, mis võivad tõeliselt huvitava visuaalse efekti anda. Väikelapsed on nii rikka fantaasiaga, et nad teavad kindlasti, kuidas neid kasutada. Kui aga mitte – tasub vihjata, et joonistus võiks kujutada neid koos vanavanematega – see teeb kindlasti igale vanaemale rõõmu.

Pildiraam vanaisale kingiks

Ka vanaisad hindavad väga kõrgelt oma lapselaste loomingut. Enamikus kodudes valitakse siiski praktilised kingitused. Kuidas seda ühildada? Lapselapse käsitsi teostatud kaunistustegapildiraam rõõmustab vanaisa südant kindlasti. Valmis pildiraame – erinevates variantides ja suurustes, saab osta Pepco-s. Lisaks võib laps raami serva kaunistada, näiteks südamekesi kleepides või sädelusega dekoreerides. Raamis võib olla lapse ja vanavanemate ühisfoto – parim oleks, kui laps valiks ise foto, mille ta soovib vanavanematele anda.

Isiklik pühadekingitus vanaemale ja vanaisale

Kui soovime valida väga isikupärase kingituse, võime mõelda kirja või fotoga padjast, särgist või kruusist. Valige lapsega koos foto või kiri, mis peaks kingitusel olema, näiteks “Vanaema Kaisale” või “Vanaisa Joosepile”. Valmis padjad ja kruusid on saadaval Pepco-s. On palju trükipunkte, mis aitavad meil foto või kirja kingituseks mõeldud eseme pinnale kanda. Hea mõte on valik lapsele jätta – laske tal otsustada, milline peaks padi või kruus välja nägema, mis värvi peaks olema kiri ja mida täpselt see peaks sisaldama. Väikelaps tunneb uhkust tehtud otsuse üle ja meie – tema iseseisvuse üle.

Vanaemale ja vanaisale koos lapsega päkapiku- või jõulukingituse valmistamine ei ole mitte ainult võimalus väikelaste loomingulisust ja käelisi oskusi arendada, vaid ka ühisele peretegevusele kulutatud hinnaline aeg.

Pepco usub, et parimad kingitused on need, mis on tehtud südamega. Aidates lastel käsitsi valmistatud kingitusi luua, anname neile aimu mitte ainult kinkide tegemise väärtustest, vaid ka peretraditsioonide ja põlvkondade vaheliste sidemete tähtsusest. Need armastuse ja pühendumusega loodud väikesed kunstiteosed, toovad kindlasti naeratuse vanavanemate nägudele ja panevad nad erilisi tundeid väljendades ning unustamatuid mälestusi luues härduma. Me julgustame kõiki lapsevanemaid sel pühadeajal koos lastega oma lähedastele midagi tõeliselt erilise loomiseks meie näpunäiteid ja ideid kasutama.